Introduction. The purpose of the study was to assess the effectiveness of endovascular mechanochemical
ablation of the Great Saphenous vein and the Small Saphenous vein (GSV/SSV) using the use of Flebogrif®
catheter and method, based on results obtained from the analysis of 200 patients.
Ultrasonografia z oceną dopplerowską jest obecnie najczęściej wykonywanym badaniem w diagnostyce chorób żył kończyn dolnych, w wielu zaleceniach jest uznawana za postępowanie z wyboru. Podstawowymi wskazaniami do wykonywania tego badania są żylna choroba zakrzepowo-
zatorowa oraz przewlekła niewydolność żylna. W pierwszym przypadku podstawowym celem procedury jest wykluczenie lub potwierdzenie obecności (...)
Preparaty zmikronizowanej diosminy (MPFF) są stosowane w leczeniu przewlekłej choroby żylnej od 30 lat. Przeprowadzone badania kliniczne z zastosowaniem tych preparatów 2 razy na dobę w dawce 500 mg dowodzą, że diosmina przynosi zmniejszenie obrzęków podudzi, uczucia ciężkości, skurczów i bólów łydek, przyspiesza gojenie się owrzodzeń żylnych oraz poprawia jakość (...)
WięcejLeczenie przewlekłej choroby żylnej łączy postępowanie zabiegowe i zachowawcze, które obejmuje leczenie uciskowe i farmakoterapię. Celem niniejszej pracy jest omówienie aktualnych zasad farmakoterapii przewlekłej choroby żylnej, obejmującej stosowanie leków flebotropowych, z których najlepiej udokumentowane korzystne działanie mają preparaty zmikronizowanej diosminy oraz trokserutyna. U chorych z obrzękami obwodowymi możliwe jest stosowanie (...)
WięcejPrzewlekła choroba żylna jest cały czas poważnym problemem zdrowotnym, społeczno-ekonomicznym i terapeutycznym. W leczeniu zachowawczym stosuje się leki z różnych grup, w tym flawonoidy. Jednym z najczęściej używanych leków z tej grupy jest diosmina.
WięcejW pracy omówiono mechanizmy działania, a na podstawie analizy wybranych artykułów oceniono efektywność i bezpieczeństwo terapii przewlekłej niewydolności żylnej za pomocą połączenia Ruscus aculeatus, metylochalkonu hesperydyny i kwasu askorbinowego.
WięcejPrzyjmuje się, że w Polsce przewlekłe zaburzenia żylne dotyczą łącznie około połowy populacji dorosłych. Powodują długotrwałe ograniczenie zdolności do pracy, a nierzadko są przyczyną trwałego kalectwa. W związku z tym prawidłowa oraz łatwo dostępna diagnostyka zaburzeń funkcjonowania układu żylnego, a co z tego wynika odpowiednia kwalifikacja do leczenia operacyjnego nabierają (...)
Więcej